Druga Krajowa Wystawa Psów Rasowych – lipiec 2023

Za nami Druga Krajowa Wystawa Psów Rasowych w przepięknej krainie zwaną Wyspą Perperuny, organizowaną przez SWKiPR, PPK i WKU. Pogoda można powiedzieć, że była wręcz zbyt hojna obdarowując nas słońcem i temperaturą. Wszystko odbyło się zgodnie z planem, a nawet lepiej.

Nasz Klub wraz z Polskim Ośrodkiem Społeczno Kulturalnym w Londynie, był partnerem i jednym z wielu wyśmienitych sponsorów tejże imprezy, na której to pojawił się ogrom hodowców wraz ze swoim pupilami.

Jedną z ciekawostek było wręczenie po raz pierwszy nagrody, która certyfikuje dane zwierzę na bardzo wysokim poziomie genetycznym i spełniającym wszelkie wymagania związku.

Z wielką radością oznajmiamy, iż udało nam się nawiązać bardzo dobry kontakt z firmą Gen-Vet, która specjalizuje się w genetyce, chorobach i badaniach związanych z profesjonalną hodowlą psów i kotów rasowych, na skalę światową. Jesteśmy w trakcie opracowywania umowy zarówno pod względem prawnym jak i merytorycznym. Owocem tej pracy będzie łatwy i szybki dostęp do takich badań, za rozsądną cenę.